حدیث نور

امروز : شنبه
23. مهر 1390
17. ذي‌القعده 1432
15. نوامبر 2011
اهل البصر سایبری ها دیدار با رهبری می خواهند
عیدی صاحب الزمان(عج)

«امروز هم شهدا خودشان را نش...

ادامه مطلب
فیض زیارت

طبق برنامه‌ای كه تدارك دید...

ادامه مطلب
ما تا به حال پاسداری از خون شهدا کرده ایم؟

خبرنامه

به خبر نامه ی خادمین شهدا بپیوندید.

نام:

ایمیل:

آخرین نظرات

کارت عضویت

صراط

 graphic1222 logo-hr-fallah

 
حدیث نور:::: سنگر سایبری حدیث نور
من و.... مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط ریحانه   
دوشنبه, 10 مرداد 1390 ساعت 13:10

من وتوبه شکستن بی شماره،من وشرمندگی اشک وآهی

ندارم روی اینکه بازگویم: پذیراشوزمن این عذرخواهی

ملائک هم زمن دلگیرهستند،شدندآزرده ازاین پرگناهی

گمان هرگزنمی کردم دوباره،کنی ای مهربان برمن نگاهی

ادامه مطلب...
 
شرح وظایف مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط خادم سپاه اسلام   
جمعه, 07 مرداد 1390 ساعت 21:36

به زودی شرح وظایف خادمـــین شـــــهدا از طریق پایگاه اینترنتی حدیث نور اعلام می گردد.

 نکته : ( شرح وظایف به همراه شناسه سایبری اعلام خواهد شد و نام خادمین در سایت گذاشته نمی شود.)

 نکته : (چنانچه شناسه سایبری خود را فراموش کرده اید باشماره گروه :09190263090 تماس بگیرید.)

shahid_hemmat-_mojahed_1

زمان : انشا الله 10 رمضان  1432

با شهدا عاشقی کنید...

آخرین بروز رسانی در جمعه, 07 مرداد 1390 ساعت 21:57
 
مثل سگ تمام کرد! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بصائر   
یکشنبه, 09 مرداد 1390 ساعت 21:59
من بارها گفته*ام: ظلم نكنيم. اين هم يكى از آن اساسى*ترين كارهاست. ظلم چيز بدى و چيز خطرناكى است. ظلم فقط اين نيست كه آدم توى خيابان به يكى كشيده بزند. گاهى يك كلمه*ى نابجا عليه يك كسى كه مستحقش نيست، يك نوشته*ى نابجا، يك حركت نابجا، ظلم محسوب ميشود. اين طهارت دل را و طهارت عمل را خيلى بايستى ملاحظه كرد.

من اين را به نظرم يك جائى گفتم. پيغمبر اكرم ايستاده بودند يك كسى را كه حد رجمِ زنا را بر او جارى ميكردند، ميديدند؛ بعضى*ها هم ايستاده بودند؛ دو نفر با همديگر حرف ميزدند؛ يكى به يكى ديگر گفت كه مثل سگ تمام كرد و جان داد - يك همچين تعبيرى - بعد پيغمبر به سمت منزل يا مسجد راه افتادند و اين دو نفر هم همراه پيغمبر بودند. توى راه كه ميرفتند، رسيدند به يك جيفه*ى مردارى - به يك مردارى، حالا جسد سگى بود، درازگوشى بود، هر چى بود - كه مرده بود و آنجا افتاده بود. پيغمبر به اين دو نفر رو كردند و گفتند: گاز بگيريد و يك مقدارى از اين ميل كنيد. گفتند: يا رسول*اللَّه! ما را تعارف به مردار ميكنيد؟! فرمود: آن كارى كه با آن برادرتان كرديد، از اين گاز زدن به اين مردار بدتر بود. حالا آن برادر كى بوده؟ برادرى كه زناى محصنه كرده بوده و رجم شده و اينها درباره*اش آن دو جمله را گفته*اند و پيغمبر اينجور ملامتشان ميكند!

زيادتر نگوئيد از آنچه كه هست، از آنچه كه بايد و شايد. منصف باشيم؛ عادل باشيم. اينها آن وظائف ماست. اينجور نيست كه ما چون مجاهديم، چون مبارزيم، چون انقلابى هستيم، بنابراين هر كسى كه از ما يك ذره - به خيال ما و با تشخيص ما - كمتر است، حق داريم كه درباره*اش هر چى كه ميتوانيم بگوئيم؛ نه، اينجورى نيست. بله، ايمانها يكسان نيست، حدود يكسان نيست و بعضى بالاتر از بعضى ديگر هستند. خدا هم اين را ميداند و ممكن است بندگان صالح خدا هم بدانند؛ لكن در مقام تعامل و در مقام زندگى جمعى، بايد اين اتحاد و اين انسجام حفظ بشود و اين تمايزها كم بشود.
(فوق دكتراي روح انسان ها، استاد آيت الله خامنه اي2/4/1389
 
ماه مهمانی خدا... مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط خادم سپاه اسلام   
یکشنبه, 09 مرداد 1390 ساعت 19:37

3039

آثار روزه از نگاه قرآن و روايات را بيان كنيد؟

الف. آثار و فضايل روزه از نظر قرآن 
«يا ايّها الّذين آمنوا كُتب عليكم الصيام كما كتب علي الّذين من قبلكم لعلّكم تتّقون»[1]؛ اي كساني كه ايمان آورده*ايد روزه بر شما واجب شد كما اين كه (هم چنان كه) بر كساني كه قبل از شما بودند واجب شده بود، شايد پرهيزكار شويد و تقوا پيشه كنيد. 
اولين و بزرگترين فايدة روزه تقوا است، و آن خود سودي است كه عايد خود شما مي*شود و فايده داشتن تقوي، مطلبي است كه احدي در آن شك ندارد، چون هر انساني به فطرت خود اين معنا را درك مي*كند، و اگر بخواهد به عالم طهارت و رفعت متصل شود، و به مقام بلند كمال و روحانيت ارتقا يابد، اولين چيزي كه لازم است بدان ملتزم شود، اين است كه از افسار گسيختگي خود جلوگيري كند، و بدون هيچ قيد و شرطي، سرگرم لذت*هاي جسمي و شهوات بدني نباشد، و خود را بزرگتر از آن بداند كه زندگي مادي را هدف بپندارد، و سخن كوتاه آن كه از هر چيزي كه او را از پروردگار تبارك و تعالي مشغول سازد بپرهيزد.
ادامه مطلب...
 
خطر بازی سام ماجراجو را جدی بگیرید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دختر بسیجی   
یکشنبه, 09 مرداد 1390 ساعت 08:13

سام ماجراجو را بازی نکنید

یكی از بازی‌هایی كه با محوریت آخرالزمان دینی ساخته و روانه بازار شده بازی «سام ماجراجو در پرسپولیس» است. شما در این بازی باید در نقش «سام استون» (Sam Stone) برای نجات بشریت، به زمان گذشته بازگردید و با اهریمن جهانی و ایادی آن مبارزه كنید. در این بازی، شما برای اینكه با ایادی شیطان مواجه بشوید باید به پرسپولیس ایران بیایید. جالب‌تر اینكه بدانید این بازی را یكی از شركت‌های ایرانی ترجمه كرده است.
در این بازی شما ایادی اهریمن شیطانی را با شكل و عناوینی مثل كدوحلوایی و عقرب بالغ مشاهده می‌كنید. اما یكی از این ایادی، «كامیكاز بی‌سر» معرفی شده است. شركت تولیدكننده دربارة كامیكاز بدون سر می‌گوید:
این موجود سر ندارد؛ از همین رو او را برای عملیات انتحاری در خدمت گرفته‌اند. آنها دو بمب در دستان خود حمل می‌كنند و هنگامی كه به اندازة كافی به شما نزدیك می‌شوند آنها را منفجر می‌كنند.

بی سر بودن كامیكاز به این معنی است كه عقل و شعور و منطق ندارد. به نظر شما عمل او چه چیزی را به ذهن متبادر می‌كند؟ آیا تداعی‌كننده عملیات شهادت‌طلبانه اسلامی نیست؟ بی‌شكّ، یكی از رمزهای موفقیت اسلام در رسیدن به اهداف خود در مدتی كمتر از نیم قرن، فرهنگ جهاد و شهادت‌طلبی است. عملیات شهادت‌طلبانه به معنای عام آن به اقدامی اطلاق می‌شود كه با قصد قربت و با علم به شهادت و با هدف ضربه زدن به دشمن شخصی، به انجام آن مبادرت می‌ورزد و كشته می‌شود. در مكتبی كه جهاد در راه خدا پلی برای رسیدن به «احدی الحسنیین» است، شكست معنا و مفهومی ندارد. مكتبی كه بتواند پیروانش را طوری تربیت كند كه از مرگ نهراسند و كشته شدن را سعادتی ابدی بدانند از هیچ قدرتی هراس نخواهد داشت و هیچ مانعی قادر نخواهد بود او را از اهدافش باز دارد و در میانة راه متوقف سازد.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 09 مرداد 1390 ساعت 08:15
ادامه مطلب...
 
برخیز... مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بصائر   
یکشنبه, 09 مرداد 1390 ساعت 04:52
 

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

یاران غریبانه رفتند؛ اما هنوز بوی عطر جانمازشان شعر سپید یاس را می‌سراید. یاران رفتند و هنوز نام و یادشان زینت‌بخش کوچه‌های شهر است.

... و، من و تو،!

در این ساحل باشکوه و امن آنان ایستاده‌ایم و در این حضور عطرآگین و آسمانی‌شان در آرامشیم و از سرخی آنان دشت‌های‌مان سرخ و لاله‌گون است.

آنان مردان همیشه جاویدان این دیار دلیرانند. آنان آینه‌های تمام‌نمای راه عزت و شرف من و تواند. ... نگاه کن! نور از پیشانی‌های به خاک افتاده آنان می‌طرواد. برخیز! دست در دست هم دهیم و در امتداد مهر بمانیم!

سبکبالان

 
گره گشایی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دختر بسیجی   
شنبه, 08 مرداد 1390 ساعت 16:17

یرمردی تهیدست، زندگی را در نهایت فقر و تنگدستی می گذراند. دختر و پسرش بیمار بودند و با سختی برای زن و فرزندانش قوت و غذایی ناچیز فراهم می کرد.

 

آخرین بروز رسانی در شنبه, 08 مرداد 1390 ساعت 18:41
ادامه مطلب...
 
خطر بازی آیین قاتل مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دختر بسیجی   
شنبه, 08 مرداد 1390 ساعت 16:03

آیین قاتل را بازی نکنید و در موقع خرید بازی حتما به مضمون بازی توجه نمائید....

مردی سفید پوش ، سوار بر اسب با شمشیر می آید او خود را از شیعیان می داند ،شیعه  ایرانی ، مردی شجاع  و قوی ، او خود را فدایی می داند و هدفی جز کشتن ندارد...

شرکت یوبی سافت (Ubi-Soft) اقدام به ساخت بازی با عنوان (Assassin`s Creed) نموده بازی که با عنواین فارسی چون عقیده فدائیون ، آیین قاتل ، آیین اساسین  از آن یاد می شود. لازم به ذکر است سازندگان این بازی همان سازندگان نسخه ها شاهزاده ایرانی هستند.
داستان بازی در زمان قرن 12 روایت می شود ، موضوع بازی جنگ های صلیبی است . درسومین جنگ صلیبی که مدت ها به طول انجامید زمانی که مسلمانان و مسیحیان برای تصرف سرزمین مقدس (Holy Land) به نبرد سختی می پردازند . داستان در بیت المقدس (اورشلیم)، دمشق و عکا اتفاق می افتد.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 08 مرداد 1390 ساعت 18:39
ادامه مطلب...
 
بعضی از شهدا چقدر بد بودند.... مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دختر بسیجی   
شنبه, 08 مرداد 1390 ساعت 13:30

بعضی از شهدا یك مقداری بد بودند! بعضی هایشان هم شاید بیشتر. مثلاً آنهایی كه به كسی اجازه نمیدادند مزاحم خلوتشان با خدا بشوند. شمابگویید، چكار باید میكردیم؟! وقتی خودمان از لحاظ معنوی پایمان لنگ بود،حق نداشتیم به این و آن آویزان شویم؟ مگر میشد كسی را دید كه هر شب سیمش را به خدا وصل میكند، ولی طرفش نرفت؟!

چقدر بعضی از این شهدا بد بودند، دوست داشتند تنها بروند. دوست داشتند كسی از حال و هوایشان سر در نیاورد. دوست داشتند خدایشان. انگار كه اگر ماهم بغلشان نماز شب میخواندیم، ملائكه آنها را نمیدیدند! شوخی كردم.شاید فكر میكردند، نه اصلاً حق داشتند كه حضور ما خلوتشان را بهم میزد.عیبی ندارد. خدا كه از آنها راضی شد، ما كی هستیم كه طلبكار باشیم؟!
اینها كه چیزی نیست! بعضی هایشان خیلی خیلی بد بودند. اصلاً نمی گذاشتند یك كلمه جلویشان حرفی بزنی. خیلی دیكتاتور بودند. خیلی خشك بودند. اصلا نمیشد جلویشان زبان باز كنی. نه، حالگیری مستقیم كه نمی كردند. خدائیش اول خیلی مؤدب می گفتند! «برادر لطفاً غیبت نكن...»اگر گوش نمی دادی، آرام بلند می شد و از اتاق میرفت بیرون.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 08 مرداد 1390 ساعت 13:40
ادامه مطلب...
 
شیطان در اتوبوس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بصائر   
شنبه, 08 مرداد 1390 ساعت 00:21

علی پسر۲۳ ساله ای است . تو این هفته که نزدیکای ماه روضون شده خیلی داره لج منو در میاره. همش می خواد رو خودش مراقبت کنه. به خودش قول داده تمام نمازاشو اول وقت بخونه، ولی کور خونده من نمیزارم.

 امروز که سوار اتوبوس شده بود وسطای راه صدای اذان رو شنید با اینکه میخواست زدتر برسه خونه تا سریال مورد علاقشو ببینه،ولی روی من رو زمین زد و از اتوبوس پیاده شد و به مسجدی که در آن حوالی بود رفت و نمازش را خواند..

 

لجم رو درآورده بود. در این نبرد علی پیروز شد. ولی من باید انتقامم را بگیرم..

علی وقتی از مسجد برگشت دوباره در ایستگاه منتظر موند تا سوار اتوبوس بشه. وقتی داخل اتوبوس شد آرام تو  گوشش گفتم: قبول باشه علی آقا، آفرین ...تو خیلی آدم خوبی هستی...ببین بین این همه جماعتی که تو اتوبوس بودن، فقط تو بودی که موقع شنیدن صدای اذان از اتوبوس پیاده شدی و نمازت رو خوندی، تو از همه این ها بهتری...

در همین صحبت ها بودم که دیدم آرام آرام حرفم به دلش نشستو حرفم را قبول کرد.

آری من پیروز شدم. تمام عبادتش را به یکباره آتش زدم..

برات کربلایی را که خدا به خاطر نماز اول وقتش نصیبش کرده بود رو با این غرورش به باد دادم...

خدا کنه که توبه نکنه که بدبخت میشم...

ادامه دارد...

 


صفحه 5 از 10
بازدیدکنندگان : 9518

حاضرین در سایت

ما 33 مهمان و 1 عضو آنلاین داریم

اوقات شرعی

اعلامیه ها

هر لحظه ای ذکرتان یا فاطمة الزهرا س باشد. یا حضرت زهرا س

عشق ما

ya-fateme

 

 

لوگوی ما

logo_2
logo_mini
 

تماس با ما

 
Joomla extensions by Siteground Hosting
Hosting: Ilimitada Hosting Chile VPS